subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Wygodny sposób na ciepła wodę

0 komentarzy

Bez bieżącego dostępu do ciepłej wody trudno jest sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie gospodarstwa domowego. O komfort ten można zadbać na różne sposoby, a jednym z nich jest zainstalowanie podgrzewacza wody. W sprzedaży dostępnych jest wiele urządzeń tego typu – czym zatem kierować się przy wyborze?
Przede wszystkim trzeba uwzględniać sposób zasilania takiego sprzętu. Nie każde domostwo jest podłączone do sieci gazowniczej, w związku z czym jedyną opcją, która wchodzi w rachubę jest podgrzewacz elektryczny. Musi być to urządzenie wysokiej jakości, dlatego szukać go należy w ofercie sprawdzonych sprzedawców. Przykładowo proponowany przez sklep PanMajster.pl – elektryczny ogrzewacz na pewno świetnie sprawdzi się w praktyce. Jakość sprzętu jest ważna, ponieważ to ona w głównej mierze decyduje o jego walorach użytkowych.
Nowoczesnym podgrzewaczom elektrycznym nie brakuje zalet. Są proste w obsłudze, a ich montaż nie jest tak skomplikowany jak ma to miejsce w przypadku modeli gazowych. Poza tym wyeliminowane jest tutaj ryzyko zaczadzenia czy wybuchu instalacji. Podgrzewacze elektryczne są najczęściej przystosowane do obsługi pojedynczych punktów poboru wody, chociaż naturalnie nie jest to regułą. Dostępne są w dwóch wariantach – przepływowym oraz pojemnościowym, które różnią się między sobą sposobem przygotowywania ciepłej wody. W modelach pojemnościowych jest ona podgrzewana w specjalnym zbiorniku, natomiast urządzenia przepływowe zapewniają taką jej ilość jaka jest zużywana od momentu odkręcenia kranu do chwili jego zakręcenia.