subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Tworzenie stron www i interaktywnych portali

0 komentarzy
Tworzenie stron www i interaktywnych portali

Internet jest dzisiaj wszechobecny i wykorzystuje się go do wszystkich celów. Tworzenie stron WWW z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ ma on specyficzne cechy umożliwiające tak szeroki wachlarz jego użytkowania. Portal internetowy daje możliwość dostępu do różnego rodzaju danych z każdego komputera, który jest oczywiście podłączony do Internetu. Nie mniej jednak ten warunek spełnia w dzisiejszych czasach prawie każdy pecet.

Zamawiając tworzenie stron WWW możemy zażądać wykonania bardzo różnego portalu, który będzie można użytkować w nieskończoną liczbę sposobów. Jedynym tak naprawdę ważnym wyznacznikiem jest wyobraźnia webmastera i jego umiejętności. To jednak stosunkowo słabe ograniczenie, bo zawsze swój pomysł można oprzeć na czyimś. Technicznych blokad dzisiaj praktycznie nie ma, bo świat Internetu jest na tyle rozwinięty, że nie ma rzeczy nie do wykonania.

Kolejnym problemem może być brak funduszy, ponieważ wykonanie tego typu rozbudowanych funkcjonalności wymaga ogromnego doświadczenia i umiejętności, a za to trzeba słono zapłacić. Pierwszym rozwiązaniem z szeregu jakie oferuje Internet jest wykonanie serwisu na którym można rejestrować się na wizytę u lekarza. Tworzenie stron WWW tego typu warto pozostawić tylko profesjonalistom, bo to nie są przelewki. Już od dawna znane są problemy z zarejestrowaniem się do doktora, ponieważ albo nie ma pracownika, który przyjmuje zgłoszenia albo brakuje wolnych miejsc.

Dla każdego chorego jest do stresująca sytuacja. Znacznie łatwiej jest usiąść do komputera, wejść na odpowiednią stronę internetową, wypełnić stosowny formularz i mieć z głowy czekanie i dzwonienie godzinami w celu zarejestrowania się. Gdyby tworzenie stron WWW nie było aż tak mocno rozwinięte, nie bylibyśmy w stanie bez większych problemów wykonać rozbudowany portal dzięki któremu będzie można zarezerwować dany termin u lekarza. W przypadku, kiedy nie będziemy w stanie przybyć na wizytę musimy to zgłosić na tymże serwisie i wtedy on automatycznie podejmie stosowne operacje.

W przypadku, kiedy konieczna będzie rozmowa telefoniczna z pacjentem poinformuje o tym pracownika przychodni, który to zrobi. Owszem, taki system również wymaga współpracy komputera z człowiekiem, ale jednak większa ilość pracy jest po tej pierwszej stronie, co znacznie ułatwia prowadzenie gabinetu lekarskiego.

Każdy webmaster dla którego tworzenie stron WWW to obeznany temat z wielką łatwością poradzi sobie także z innymi zadaniami takimi jak choćby serwis do kupowania biletów na różnego rodzaju spektakle teatralne czy filmy w kinie. Wiadome jest, że ilość wejściówek na nie jest ograniczona, ale również wynosi co najmniej kilkaset sztuk, dlatego obsłużenie takiej liczby zainteresowanych przez jednego czy kilku pracowników byłoby żmudne.

Wystarczy jedynie ustawić w systemie ile jest dostępnych miejsc oaz jakie są ceny poszczególnych rzędów, a on sam zajmie się resztą. To jednak jedynie jeden z prostszych przykładów pokazujących to na co tak naprawdę stać profesjonalistę od dawna przyjmujące zlecenia na tworzenie stron WWW. Owszem jest to złożony proces, który wymaga wysokiej wiedzy, ale funkcjonalności jakie możemy dzięki niemu zyskać są nieporównywalnie wyższe.

Baza danych to stosunkowo skomplikowany system, który może wykonywać za człowieka szereg żmudnych czynności, dzięki czemu ułatwia pracę w wielu miejscach. Tak naprawdę to liczba przedsiębiorstw, gdzie można ją wykorzystywać jest nieograniczona. Jest ona obecna wszędzie, w miejscach do których przybycie wymaga zarejestrowania się lub umówienia na wizytę. Koszty realizacji takich oprogramowań nie zawsze są małe, ale w końcu przynoszą one relatywnie wysokie oszczędności, bo nie musimy zatrudniać dodatkowego pracownika, wystarczy jeden, który od czasu do czasu wykona telefon do klienta.