subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Inwestycje deweloperskie

0 komentarzy
Inwestycje deweloperskie

Po pojawieniu się w Polsce boomu budowlanego jak przysłowiowe grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się kolejne firmy deweloperskie, oferujące głównie nieruchomości przeznaczone dla osób prywatnych – mieszkania, domy, apartamentowce.

Uzyskanie kredytu na 100% wartości inwestycji nie było większym problemem, dzięki czemu niemal każdy biznesmen prowadzący już jakąś działalność czy każdy inny człowiek posiadający stosowne zabezpieczenia i możliwości mógł rozpocząć działalność w tym obszarze gospodarki, która jeszcze rok czy dwa lata temu przynosiła wręcz ogromne zyski inwestorom.

Dziś jednak mniejsze firmy deweloperskie z trudem utrzymują się na rynku – kryzys na rynku nieruchomości spowodowany m.in. zbyt nadmuchanymi cenami doprowadza kolejne marzenia do upadku. Część z tych firm zostaje niskim kosztem przejęta przez dużych rynkowych graczy, którzy działali jeszcze przed owym boomem, co tylko umacnia ich pozycję i utrudnia mniejszym przedsiębiorstwom zaistnienie na rynku i wyjście z finansowego dołka.