subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Randka

0 komentarzy

Każdy z nas chodzi lub chciałby chodzić na randki. Przychodzi taki wiek, że dojrzewamy do tej myśli, iż potrzebna jest nam druga połówka, osoba, z którą będziemy mogli porozmawiać o rzeczach przyjemnych, z którą będziemy mogli wyjść do kawiarni na pyszną kawę lub do której będziemy mogli przytulić się, gdy będzie nam smutno.

Chcemy po prostu się zakochać – tak jak zakochuje się miliony osób. Czasami jednak nie możemy osoby bliskiej sercu nigdzie spotkać. Zaczynamy czytać ogłoszenia matrymonialne, odpowiadamy na dziesiątki listów. Czasami jednak dociera do nas ten jeden jedyny list – wyjątkowy, napisany przez wyjątkową osobę. Czasami także na odległość możemy poczuć, że osoba, z którą korespondujemy jest tą jedyną, wymarzoną, z którą koniecznie chcemy się spotkać. Nie chcemy, by doskwierała nam samotność i umawiamy się na randkę. Bardzo często przed takim spotkaniem szalenie się denerwujemy, pocą nam się dłonie, zastanawiamy się o czym będziemy rozmawiać. Każdy z nas to przeżywa lub przeżywał. Jednak po pewnym czasie – po kilkunastu minutach czy kilku godzinach okazuje się, że strach mija, mija zażenowanie. Doskonale nam się z osobą, z którą się spotkaliśmy rozmawia. Jeżeli jednak rozmowa się nie klei, jeżeli czujemy się przynajmniej dziwnie powinniśmy zastanowić się, czy jest to właściwa osoba, czy warto „ciągnąć” to dalej. Być może jesteśmy osobami nieśmiałymi, z czasem pokonamy tą naszą nieśmiałość. Nie możemy od razu, na samym początku skreślać znajomości.

Prawdopodobnie z czasem okaże się, że warto było dać sobie szansę, że warto było dać sobie czas. Czasami potrzebny jest to prostu tylko czas, by wszystko ułożyło się po naszej myśli.