subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Płytki przemysłowe-dobre rozwiazanie.

0 komentarzy

http://www.alumex.biz.pl/ to doskonały pomysł podczas wykańczania mieszkania Zdecydowałeś się na płytki? Jeśli tak, to w jakich pomieszczeniach się sprawdzą, a w jakich lepiej z nich zrezygnować? Przed takimi pytaniami stanęłam całkiem niedawno, dlatego chciałam podzielić się doświadczeniami.
Jestem na etapie wykańczania domu. W mojej głowie rodzi się mnóstwo pytań odnośnie praktycznie wszystkiego. Zdecydowałam się już jednak, że na podłogach będą płytki. Ze względu na to, że jest to niezwykle modne i wyjątkowo trafia w mój gust, postanowiłam, że położę je również na kuchennych ścianach. Wydało mi się to ekstra praktyczne ze względu na to, że jestem niezwykle utalentowaną bałaganiarą i podczas przygotowania posiłków wiele rzeczy, które absolutnie nie powinny, znajduje się na ścianach. Dzięki dużym, nabłyszczanym płytkom, usunięcie plam ze ścian będzie o wiele prostsze, zajmie mniej czasu i oszczędzi kupowania kolejnych farb, żeby zamalować to, co brudne. Wybrałam też jasny kolor, który optycznie powiększą przestrzeń, z ciemniejszymi przetarciami, które z kolei potrafią zamaskować część zabrudzeń, a dodatkowo wyglądają bardzo oryginalnie. Według mnie ważniejszym miejscem od kuchni jest salon. Tworzy on integralną część domu, spędzamy tam zazwyczaj popołudnia i wieczory, spotykamy się ze znajomymi dlatego, też musi być reprezentacyjny. Zdecydowałam się na nowoczesne urządzenie tego pokoju. Zrezygnowałam z popularnych niegdyś paneli na rzecz wielkich płytek, a właściwie płyt, w ciemnoszarym kolorze imitujących kamień naturalny, który idealnie kontrastuje z beżową kanapą, fotelami i dodatkami. Aby wnętrze nie wydawało się zimne i nieprzystępne, na szarych płytkach położyłam dosyć duży, puchaty, biały dywan, który je ocieplił. Dodatkowo, na taki sam motyw płytek, jak na podłodze zdecydowałam się na frontowej ścianie salonu, dodaje to niesamowitego klimatu, który w pozytywny sposób zadziwił mnie, jak również ciągle robi to odwiedzającym mnie gościom.
Sypialnia również nie musi być nudna. Ja zdecydowałam się na połączanie szarości i pudrowego różu. Ze względu na to, że nie jest ona duża, kolory te nie są ciemne i nasycone, ponieważ optycznie jeszcze bardziej pomniejszyłyby przestrzeń. Barwy są dość naturalne, dzięki temu zarówno kobieta, jak i mężczyzna czuliby się tutaj komfortowo. Podsumowując, płytki przemysłowe sprawdza się praktycznie w każdym z domowych pomieszczeń. Pełnią dwie, bardzo ważne funkcje. Po pierwsze – użytkową. Są inwestycją na lata, nie niszczą się tak szybko jak panele, a sprząta się je o wiele szybciej niż dywany. Dzięki temu, że można założyć je również na ścianę, doskonale sprawdzą się w kuchni, jako tarcza ochronna przed brudem. Nie wspominam już o łazience, której nie wyobrażam sobie bez antypoślizgowych płytek.
Po drugie – estetyczną. Potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat domu. Położone na ścianach dodają wnętrzom charakteru. Niezliczona ilość kolorów, kształtów, wielkości i wzorów płytek doprowadza do tego, ze każde wnętrze może być wyjątkowe o ile tylko nie ograniczają nas wyobraźnia i fantazja.

http://www.alumex.biz.pl/user_themes/alumex/images/logo.png