subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Przydomowe oczyszczalnie z fitoreaktorem

0 komentarzy

Coraz więcej osób będących właścicielami jednorodzinnych domów decyduje się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Tego rodzaju rozwiązania mają na dzień dzisiejszy bardzo wielu zwolenników. Wybór odpowiedniej opcji jest podyktowany licznymi przesłankami.
Spośród wielu modeli oczyszczalni wymienić można oczyszczalnie roślinne, na temat których informacje znajdują się m. in. tutaj. Jedną z odmian tego typu oczyszczalni są oczyszczalnie z fitoreaktorem. Ścieki przepływają w nich dosyć szybko, co jest zasługą tłoczących je pomp powietrznych. Ma to bardzo wiele atutów – chociażby zimą można mieć pewność, że dzięki temu ścieki nie zamarzną, co byłoby na pewno bardzo kłopotliwe. Oczyszczalnie te trzeba utrzymywać w należytym stanie, chociaż w przeciwieństwie do innych modeli, tutaj nie zbiera się osad.
Jeżeli ktoś decyduje się na oczyszczalnię z fitoreaktorem, musi koniecznie pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim takie rozwiązanie wiąże się z obowiązkiem spełnienia licznych wymogów instalacyjnych. Aby móc sobie pozwolić na wybudowanie takiej oczyszczali, trzeba dysponować większą ilością miejsca. Potrzeba na to przynajmniej 9 m kw. Nie wolno przy tej okazji zapomnieć o tym, że i osadnik ma dodatkowo pewne wymagania, jeśli chodzi o miejsce. Trzeba również kontrolować dopływ ścieków – tak, aby utrzymywał się on na stałym poziomie. Jest to niezbędne, w przeciwnym wypadku oczyszczalnia nie będzie pracować w taki sposób w jaki tego się od niej oczekuje, spadnie jej wydajność.