subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Okna dachowe Velux

0 komentarzy

velshop
Velux okna dachowe to lider na światowym rynku. Produktom tym zaufały miliony ludzi na całym świecie. Zanim jednak przejdziemy do charakterystyki poszczególnych okien, skupmy się na historii firmy, jej ścieżce kariery i asortymencie.
Kariera duńskiego Veluxa rozpoczęła się w 1941 roku, a właściwie rozpoczął ją inżynier Villum Kann Rasmussen. Założył on bowiem spółkę, której pracownicy zajmowali się tworzeniem szklanych konstrukcji dachowych. Zamówieniem, które na dobre zapoczątkowało karierę firmy były okna do poddaszy w pobliskich szkołach, miały być one przerobione na sale lekcyjne. Wówczas Villum Kann Rasmussen postanowił sobie, że musi stworzyć okna dachowe tak dobre, jak pionowe. Produkty, które zostały dostarczone do szkół wykonano z doskonałej jakości drewna, a w dodatku zastosowano w nich cynkowe okładziny, co sprawiło, że zyskały wodoszczelność i nie wymagały konserwacji, dzięki temu okazały się być doskonałym rozwiązaniem do dachów o spadzistej konstrukcji. Velux okna dachowe sprawdziły się doskonale i już w 1942 roku zarejestrowano Velux jako znak towarowy. Aktualnie logo firmy zarejestrowane jest w stu krajach na całym świecie, w dziewięciu krajach istnieją zakłady produkcyjne Velux, a spółki handlowe w niespełna czterdziestu. Jak już zostało wspomniane wcześniej, firma Velux zajmuje aktualnie pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych, a jej półki uginają się pod ciężarem nagród. Wśród nich znajdują się między innymi: Lider Rynku Stolarki 2016, Budowlana Firma Rok 2015, Złoty Laur Konsumenta 2015, Wyróżnienie za działalność eksportową przez redakcję Rzeczpospolitej, Lider rynku stolarki 2015, I miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, Wyróżnienie w konkursie Regionalne Orły Eksportu 2016. W ofercie marki Velux znajdują się: okna drewniane z górnym i dolnym otwieraniem, okna drewniano-poliuretanowe z górnym i dolnym zamykaniem (okna te dostępne są w wersji Standard i Standard Plus). Poza tym znaleźć tu można: Velux okna dachowe premium z górnym otwieraniem, okna klapowo-obrotowe, okna Integra z elektrycznym sterowaniem, lukarny, okna balkonowe, balkony dachowe Cabrio, pionowe i poziome połączenia, okna do dachów płaskich, świetliki tunelowe. Velux okna dachowe to zdecydowany priorytet firmy, jednak na nich oferta się nie kończy, należą do niej także wszelkiego rodzaju akcesoria do okien, między innymi: markizy, rolety zaciemniające, rolety zaciemniająco-plisowane, rolety przyciemniające, rolety dekoracyjne, rolety plisowane, energooszczędne rolety zaciemniające, rolety rzymskie, rolety z motywami z bajek Disneya, rolety z motywami ze Star Wars, żaluzje, moskitiery, markizy do dachów płaskich, rolety plisowane do dachów płaskich, rolety przyciemniające do dachów płaskich. Warto wspomnieć także o akcesoriach takich jak: naokienne wentylacje z rekuperatorem, kołnierze uszczelniające, produkty instalacyjne, przyrządy do sterowania elektrycznego (panele dotykowe, sterowniki elektryczne, zestawy adaptacyjne, silniki Velux Integra, solarne zestawy adaptacyjne, klawiatury Velux, sterowniki podtynkowe, urządzenia podtrzymujące napięcie). Nadszedł czas na kilka słów na temat poszczególnych okien z poszczególnych klas.
1. Velux okna dachowe, drewniane z górnym otwieraniem klasy Standard. Posiada system zintegrowanej wentylacji, która umożliwia przepływ świeżego powietrza nawet wówczas, gdy okno jest zamknięte. Zasuwka blokująca zapobiega niekontrolowanym ruchom okna, dzięki temu bez problemu umyjesz zewnętrzną szybę. System Pick&Click ułatwia samodzielny montaż rolet.
2. Velux okna dachowe, drewniane z górnym otwieraniem klasy Standard Plus. Wzbogacone są energooszczędnym pakietem trzyszybowym, konstrukcja ThermoTechnology gwarantuje wysokie parametry termoizolacyjne, okna te posiadają także wysokie parametry izolacji dźwiękowej.
3. Velux okna dachowe klasy Premium, z górnym otwieraniem. Okna wykonane zostały w technologii ThermoTechnology, posiadają wentylację grawitacyjną – umożliwia stałą wentylację pomieszczenia przefiltrowanym powietrzem. Można sterować nim elektrycznie.