subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Mieszkanie w bloku

0 komentarzy
Mieszkanie w bloku

Bloki mieszkaniowe tak licznie budowane za czasów PRL’u są zamieszkiwane przez znaczną część naszego społeczeństwa. Niewielkie, źle rozplanowane mieszkania z ciemnymi kuchniami i małymi łazienkami nie są zbyt lubiane przez Polaków, wręcz stały się powodem wielu kłótni m.in. między sąsiadami którzy chcąc nie chcąc muszą żyć ze sobą i współpracować.

Wiele osób stara się remontować mieszkania, zmieniać układ pokoi, wykupywać sąsiednie mieszkania tworząc jedno większe i bardziej komfortowe. To wszystko wymaga jednak otrzymania zgody od władz spółdzielni, o którą często niestety bardzo trudno.

Mieszkanie w bloku na też inną, poważną niedogodność. Często ze wszystkich stron jesteśmy otoczeni sąsiadami, z którymi możemy żyć lepiej lub gorzej. Ściany w blokach nie są odpowiednio izolowane, przez co trzeba się liczyć z tym, że któregoś dnia nastoletni syn sąsiadów zaprosi znajomych do wspólnego muzykowania na gitarze elektrycznej, sąsiedzi z boku głośnio się pokłócą, inny sąsiad zorganizuje domówkę.

Mieszkania w blokach przy obecnych trendach w budownictwie zdecydowanie nie mogą zaoferować potencjalnym klientom tak wielu udogodnień jak nowoczesne budownictwo. Dzisiejsza oferta deweloperów to mnóstwo udogodnień, świetne lokalizacje i relatywnie wysokie standardy. Dodatkowo nie wolno zapominać o tym, że zakup mieszkania to inwestycja na lata i każdy chce, aby była ona rentowna. Doświadczenia rynków bardziej rozwiniętych pokazują, że mieszkania w blokach z czasem zaczynają gwałtownie tracić na wartości, a w ekstremalnych sytuacjach są nawet rozbierane lub wyburzane.

Planując ewentualną przeprowadzkę warto zatem szczegółowo zapoznać się z ofertą sprzedaż mieszkań w regionie naszego przyszłego zamieszkania. Dokonując solidnego rozeznania rynku i porównując konkurencyjne oferty mamy gwarancję, że nasze wymarzone mieszkanie będzie faktycznie spełniało nasze oczekiwania.