subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Jak założyć internetowy sklep fryzjerski?

0 komentarzy
Jak założyć internetowy sklep fryzjerski?

Jeżeli zastanawiasz się na otwarciem działalności gospodarczej, które nie pożre zbyt wysokich nakładów, możesz zastanowić  się nad otworzeniem sklepu internetowego. Tylko, co w nim sprzedawać? Jednym z najchętniej kupowanych produktów są kosmetyki. Obecnie istnieje wiele sklepów z kosmetykami. Ludzie, którzy maja pomysł ściągają kosmetyki z innych krajów, jak na przykład z Wielkiej Brytanii czy Niemiec, później odsprzedają je w atrakcyjnych cenach w Polsce.

Czasami trudno jest być konkurencyjnym, tym bardziej, że sklepy te mają swoich stałych klientów. Możemy jednak zastanowić się nad założeniem internetowego sklepu fryzjerskiego. Sklepy te nie przesycają jeszcze rynku, więc warto spróbować. Aby sklep nam wypalił musimy przede wszystkim oferować dobry towar. Jak wiadomo najchętniej kupowane kosmetyki do włosów do salonów fryzjerskich to farby do włosów. Dlatego też powinniśmy w swoim sklepie oferować różne ich rodzaje. Zaczynając od tych tańszych, kończą na droższych. Nie wszystkich stać na ekskluzywne farby do włosów stąd musimy również oferować te w mniejszej cenie. Bardzo ważne są również wszelkie akcesoria fryzjerskie, czyli suszarki, lokówki, wałki, grzebienie, nożyczki i wiele innych. Dlatego dobrze by nasz sklep oferował duży wybór takich właśnie akcesoriów.

Bardzo ważny jest to, byśmy odpowiednio przedstawiali dane kosmetyki. Dla przykładu kosmetyki do włosów nie powinny być pokazane tylko na zdjęciu. Opis powinien być pełny. Czyli umieszczamy skład farby oraz inne dane techniczne, takie jak data przydatności czy wielkość opakowania.  Warto również skomponować zestaw odcieni, który będzie dobrze widoczny. Wtedy wybór odpowiedniej farby do włosów będzie o wiele prostszy. Asortyment powinien być zróżnicowany, najlepiej, by była możliwość wybrania różnych kosmetyków, różnych producentów.

Przykładowo farby do włosów  nie powinny obejmować tylko wielu kolorów ale przede wszystkim wielu producentów. Zakładając taki sklep musimy przede wszystkim zważyć na dobrą obsługę klienta. Musimy przede wszystkim oferować zniżki i rabaty dla klientów. Aby zachęcić klienta do większych zakupów, od określonej kwoty zamówienia zaproponujmy darmową wysyłkę. W przypadku dużego zamówienia oferujmy również zniżki lub dodatkowe produkty gratis. Najlepiej marketingowo na klientów podziała szansa wyboru. Czyli albo do wyboru będzie rabat od określonej kwoty albo możliwość dobrania jakiś produktów gratis, oczywiście spośród produktów gratisowych. Bardzo ważne jest również to, by korzystanie ze sklepu było jak najłatwiejsze i komfortowe. Pomyśl o wygodnych płatnościach. Dobrym wzorcem fajnie zrealizowanego sklepu jest http://abimerd.pl/

Trzeba również zaoferować różne możliwości zapłaty za towar oraz różne możliwości wysyłki. Oczywiście musi to być wysyłka kurierska, gdyż przy większych zakupach sprawdza się ona najlepiej i wcale drogo nie kosztuje. Dobrze jest podpisać umowę z firmą kurierską, zagwarantuje nam to niższe koszty wysyłki. Pamiętaj również o tym, że w ofercie sklepu powinny znaleźć się ekskluzywne kosmetyki fryzjerskie, które nie są dostępne wszędzie. Dzięki temu będziemy mogli zaoferować swoim klientom to, czego inne sklepy nie mogą. A tym bardziej będziemy bardziej konkurencyjny, Dobry wybór w sklepie, rabaty dla klientów oraz zniżki na produkty zagwarantują nam klientów.