subskrybuj: Artykuły | Komentarze

Greting a krata pomostowa

0 komentarzy
Greting a krata pomostowa

Słowo greting jest wykorzystywane do określenia kratownicy, niegdyś wykorzystywanej do pokrycia luk na statkach, a także na dnie statku kratownica, która niegdyś chroniła przed chlapaniem. Dzisiaj słowo greting jest również przez wiele osób kojarzone z kratą pomostową, która jest wykorzystywana, jako ażurowy element podłogowy, również w przypadku pomostów komunikacyjnych, np. wybudowanych nad torami linii kolejowych, czy nad ulicami dużego ruchu ulicznego. Zakup krat pomostowych nie jest trudny. W samej sieci internetowej znajdziemy wiele propozycji różnorodnych krat, jak również podestów, i stopni.

Kraty pomostowe są produkowane na różne sposoby, zazwyczaj zabezpieczeniem tego typu krat jest cynk. Odbywa się to bowiem w taki sposób: po zgrzaniu elementów, czyli płaskowników i prętów ze sobą są ocynkowywane, dzięki czemu nie są narażone bezpośrednio na działanie warunków atmosferycznych, które chcąc nie chcąc wpływają negatywnie na metal i stal.

Krata pomostowa standardowa jest wykonywana z płaskowników, układanych do siebie równoległe, a prostopadle zgrzewane są z płaskownikami okrągłe żłobione pręty o standardowej grubości 6mm, tworząc jednocześnie kratę, która jest właśnie wykorzystywana do budowania podług ażurowych wewnątrz firmy, fabryki, magazynu, firmy lub na zewnątrz, do budowania pomostów jak również stopni schodowych. Kraty SM z kolei są produkowane na podstawie standardowej konstrukcji kraty, z ta różnicą, że kraty SM są także połączeniem krat serratowanych. Wszystkie kraty są produkowane według danego wzoru i zapotrzebowania tak samo, jak siatki zgrzewane.

Karty wypalane natomiast są wykonywane znacznie bardziej precyzyjnie, według dostarczonego rysunku technicznego. Kolejnym typem krat pomostowych są kraty produkowane ze stali nierdzewnej, która jest dość drogim materiałem, ale z pewnością znakomicie znajduje swoje zastosowanie na zewnątrz w utrudnionych warunkach atmosferycznych. Wybór krat jest bardzo bogaty, dlatego warto jest się zapoznać ze wszystkimi kratami, które można wykorzystać do projektowania pomostów, czy schodów przy budynkach.